Moerse Boys degradeert na verlies tegen Reusel Sport naar derde klasse

U bevindt zich hier:
/ Moerse Boys degradeert na verlies tegen Reusel Sport naar derde klasse

Afgelopen zondag stond er voor het vlaggenschip van Moerse Boys opnieuw een zeer belangrijke wedstrijd op het programma. Alleen bij winst tegen Reusel Sport was er nog een sprankje hoop voor lijfsbehoud in de tweede klasse. Dan mocht GSBW geen punten pakken tegen TSC en moesten de laatste twee wedstrijden, tegen respectievelijk JEKA (uit) en Uno Animo in de laatste thuiswedstrijd, ook gewonnen worden. Een zware opgave dus. Een te zware opgave, zo zou blijken. Het werd een middag vol teleurstelling, niet op de laatste plaats door het uitvallen van Ties.

Door Andre van Hooijdonk

Onder stralende weersomstandigheden wordt om 14.35 uur afgetrapt voor het begin van deze zeer belangrijke wedstrijd. Mogelijk heeft u de uitwedstrijd nog enigszins op uw netvlies staan, de mannen uit Reusel kunnen een aardig potje ballen. Kansloos werd destijds met 6-1 verloren. Is Moerse Boys vandaag bij machte om revanche te nemen?

Met de wind in de rug drukken de bezoekers oranje-wit op eigen helft terug. Direct al een grote kans voor Reusel Sport. Een spitsspeler slalomt door de Moerse Boys defensie en is dan nog slordig in de afwerking. Aan de andere kant is de eerste de beste kans wel een doelpunt. Een prima aanval over links, waarbij Twan (hij speelde met name een zeer goede eerste helft) de bal tot bij Damian brengt. Met deze mogelijkheid weet Damian wel raad en hij laat de doelman van de gasten kansloos. In de vijfde minuut staat de 1-0 op het scorebord.

Lang kunnen de Boys echter niet van deze voorsprong genieten. Via de rechterflank wordt in de 14e minuut een prima voorzet afgeleverd tot bij de tweede paal. Rik kan er met zijn hoofd net niet bij. Alleen voor Kiske wordt de bal door de aanvaller van Reusel onberispelijk in de verre hoek geplaatst. In de 24 minuut ophef vanuit de Moerse Boys-dugout. Twan krijgt de bal aangespeeld en heeft het vrije veld voor hem liggen. Wel of geen buitenspel, de scheidsrechter neemt het advies van de assistent over. Jammer, weg een goede mogelijkheid om op voorsprong te komen.

Naast de aanvalsgolven van Reusel Sport, komt ook Moerse Boys zo nu en dan aan aanvallen toe. Op vijf minuten voor de thee wordt Damian aangespeeld. Zijn schuiver verdwijnt helaas voor Moerse Boys langs de verkeerde kant van het doel. Met een 1-1 stand op het scorebord gaan we thee drinken en is de Moerse Boys aanhang voorzichtig positief voor de tweede termijn.

Bij de gang naar de kleedkamers wordt met veel lawaai de aankomst op Akkermolen van het kampioenselftal aangekondigd. Onze dames zijn deze ochtend met een 0-6 overwinning kampioen geworden in Zeeuwse Hontenisse en worden op een passende wijze op Akkermolen ontvangen.  Meiden van harte proficiat met dit mooie resultaat. Uiteraard ook een felicitatie namens Moerse Boys voor de leiders en trainers.

De tweede helft dan. Kort na de thee komt Moerse Boys op achterstand. De spits van Reusel ontdoet zich van enkele Moerse Boys-verdedigers en schiet de bal buiten bereik van Kiske binnen en zo staat het plots 1-2. Niet veel later een zeer vervelend moment voor de Moerse Boys aanhang en zeker voor Ties in het bijzonder. Na een jaar uit de running te zijn geweest vanwege een kruisbandblessure. Hard heeft hij gewerkt om weer terug te keren in de hoofdmacht. Vorige week bij Roosendaal speelde hij een prima partij. En nu gaat het weer mis.

Geen duel, maar hij voelde wel iets in zijn knie en is er bij gaan zitten. Uit voorzorg wordt hij, mede na raapleging van de medische staf, vervangen. Voor Ties komt Sami binnen de lijnen. Geëmotioneerd zoekt Ties de kleedkamer op. Deze week zal er waarschijnlijk meer bekend worden over zijn blessure. Laten we er het beste van hopen. Ties sterkte joh.

De blessure van Ties is nog niet door de spelers verwerkt of treft de volgende tegenslag Moerse Boys. Uit een hoekschop van Reusel Sport komt de bal in een kluwen van spelers onverwachts op de benen van Bas en verdwijnt buiten bereik van Kiske in het doel. Na twaalf minuten in de tweede helft staat de 1-3 op het scorebord. Gezien het spelbeeld van de eerste helft, is dat, zeker voor de Moerse Boys-aanhang, een onverwachte tussenstand.

In de 69e minuut is het opnieuw raak. Via een snelle 1-2 combinatie binnen het 16 meter gebied, wordt Kiske deze middag voor de vierde keer gepasseerd. Met nog een kwartier op de klok, tijd voor een wissel. De licht geblesseerde Raad wordt vervangen voor Guus en Damian wordt vervangen door Kas.

Met nog een tiental minuten op de klok, is er nog een kansje voor Rik wanneer hij door Bart wordt vrijgespeeld. Zijn schot vliegt echter over het vijandelijke doel. In de allerlaatste minuut van de wedstrijd weet Reusel Sport opnieuw te scoren. Een snelle combinatie dwars door de verdediging, wordt in een doelpunt omgezet. Een zo sluiten wij deze middag toch wel in mineur af met een 1-5 nederlaag en een degradatie naar de derde klasse.

Wéér degradatie dus. Voor het derde opeenvolgende seizoen doen de mannen van trainer Osman Erbas een treetje lager, volgend seizoen in de derde klasse. Het moment om weer te gaan bouwen aan een leuk team en snel terug te keren naar een hoger niveau. Dat is Moerse Boys, met een ledenaantal van bijna 1000 min of meer toch wel aan zijn stand verplicht.

Volgende week uit naar Jeka. Laten wij onze jongens in de laatste twee wedstijden van het seizoen met uw aanwezigheid tot steun zijn, zeker nu. Ze verdienen onvoorwaardelijk jullie steun.

Tot zondag in Breda, aanvang 14.30 uur.

Spelers Moerse Boys:  Kiske Martens, Rik Mol, Mike de Bruijn, Ties Bastiaansen( Sami Hamoudi ), Bart van de Broek, Damian van Oerle ( Kas Mol ), Hein Coremans, Raad Rasho (Guus Kerstens), Bas Naalden ( Juul van Eekelen), Twan Havermans, Joey Tak.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp